Hokuei Shumbaisai träsnitt

166092

SHUMBAISAI, Hokuei (verksam 1829-37: Arashi Rikan II, signerad Shumbaisai Hokuei ga, gravörsignatur: Surimono hangishi Kasuke, träsnitt, 37,5x51 cm; oramad, avbildad Dean J Schwaab: Osaka prints sid 139; Proveniens: Lundgren antikhandel 1982

Veck, smärre reparationer

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Hokuei Shumbaisai träsnitt

Budhistorik (9 bud)
617049
2 400
617074
2 400
617049
617071
617049
1 900

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.