Asghiyuki träsnitt

166091

ASHIYUKI (verksam ca 1814-1833): Ishikawa Danzo V, signerad Gigadô Ashiyuki ga, förläggare Honsei, oban 36,5x25,5 cm; oramad
Proveniens: Auktionsverket 1982

Hål, revor, förstärkt baksida

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Asghiyuki träsnitt

Budhistorik (26 bud)
617104
617103
1 900
617100
1 800
617099
1 700
617095
1 600

Slutpris SEK:
195 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.