Koson träsnitt

166087

KOSON, Ohara (1877-1945): Strandfåglar, signerad Shoson, stämpel Shoson, utgivare Watanabe med 6mm sigill , träsnitt tanzaku 34,5x19 cm; oramad Proveniens: Japanese gallery, London 1985, oramad

Ngt gulnad

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Koson träsnitt

Budhistorik (15 bud)
617064
617062
616832
617059
616832
900

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.