Kuniyoshi träsnitt

166085

KUNIYOSHI, Utagawa (1797-1861): Triptyk: Skådespelarna Kameya Chubei, Kyomoto Tahei, Bando Hikosaburo IV och Iwai Kumesaburo III i "Michiyuki Kokyo no Hatsuyuki", 1848, signerad Ichiyûsai Kuniyoshi ga, träsnitt, 36,5x73,5 cm; oramade

Smärre skador, veckad vänstermarginal, nålhål, smärre veck, smuts

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Kuniyoshi träsnitt
Budhistorik (18 bud)
617048
617045
2 800
617038
2 600
617035
2 400
616998

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.