Hokuei Shumbaisai träsnitt

166083

SHUMBAISAI, Hokuei (verksam 1829-37): Diptyk, signerad Shumbaisai Hokuei ga, oban ca 39,5x25,5 cm; oramad; Proveniens: Auktionsverket 24/3-1993, nr 2150

Hål, lagningar, beskurna och förstärkta marginaler, fläckar

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Hokuei Shumbaisai träsnitt

Budhistorik (31 bud)
617023
2 600
617018
2 400
617016
617015
617010
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.