Ohara Koson träsnitt

166082

KOSON, Ohara (1877-1945): Kråka på snötyngd gren, signerad Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm, oramad
Proveniens: Rönells antikvariat 1992

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Ohara Koson träsnitt

Budhistorik (28 bud)
616990
2 400
616987
616968
616970
616968
1 900

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.