Ohara Koson träsnitt

166081

KOSON, Ohara (1877-1945) 2 st: Rovfågel på gren samt Två tranor, signerade Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm vardera; oramade
Proveniens: Rönells antikvariat 1992

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Ohara Koson träsnitt

Budhistorik (29 bud)
616974
2 800
616991
2 800
616974
2 600
616972
2 400
616963

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.