Ohara Koson träsnitt

166080

KOSON, Ohara (1877-1945) 2 st: Änder som flyger i månsken, Häger på snötyngd gren, signerade Koson med eget sigill, tanzaku 34,5x19 cm vardera; oramade Proveniens: Rönells antikvariat 1992

Orientaliskt, Konst, Konst, Grafik

Ohara Koson träsnitt

Budhistorik (27 bud)
616922
616916
616920
616916
1 900
616904
1 800

Slutpris SEK:
215 EUR, 251 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.