Max Ernst Hommage a Marcel Duchamp

163697

ERNST, Max (1891-1976): "Hommage a Marcel Duchamp, 1970, signerad och numrerad Max Ernst, XXXIV/XXIV, etsning och akvatint i tre färger, bladmått 38x28,5 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien 140B

Budhistorik (5 bud)
614216
4 200
611612
611023
2 400
606976
605211

Slutpris SEK:
4 200
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 325 kr.

Kontakt

Kundtjänst tel 08-453 67 10
info@auktionsverket.se

Magasin 5
Växel tel 08-453 67 00

Globen
Växel tel 08-686 98 80

Mer info

Onlineauktioner

Magasin 5
Palermogatan 19
Stockholms Frihamn

Globen
Slakthusgatan 22
Johanneshov

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-18, lör kl 10-16

Filialer

Göteborg
Geijersgatan 14
Malmö/Köpenhamn
Engelbrektsgatan 7

Ordinarie öppettider
mån-fre kl 10-17
lunchstängt kl 13-14

Antikskolan

» Läs mer