Max Ernst Hommage a Marcel Duchamp

163697

ERNST, Max (1891-1976): "Hommage a Marcel Duchamp, 1970, signerad och numrerad Max Ernst, XXXIV/XXIV, etsning och akvatint i tre färger, bladmått 38x28,5 cm
LITTERATUR: Spies/Leppien 140B

Budhistorik (5 bud)
614216
4 200
611612
611023
2 400
606976
605211

Slutpris SEK:
4 200
410 EUR, 480 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.