Bärtallrikar och assietter Kina

167743

BÄRTALLRIKAR, 9 st., ASSIETTER, 8 st, omkring 1800, snarlika, porslin, Kina, dekor i underglasyr, diameter ca 16 cm

Nagg spricka, 2 med lagningar

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (24 bud)
613283
2 400
613759
2 400
613283
613758
613283
1 900

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.