Ljuskrona 1800-tal Karl Johan

167690

LJUSKRONA, 1800-talets första hälft, Karl Johan, för 6 ljus, korgbotten med sparljus, stomme och ljushållare av mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd 86 cm

Senare, el och montage, prismor saknas

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona 1800-tal Karl Johan

Budhistorik (7 bud)
613259
10 000
612742
8 400
610250
8 200
604249
8 000
603644

Slutpris SEK:
10 000
958 EUR, 1 125 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.