Väggur troligen Mjölby Intarsia

167598

VÄGGUR, troligen Mjölby Intarsia, 1930-tal, urtavla i jakaranda, intarsiadekor av figurer samt DAGEN och NATTEN, 43x36 cm

Senare urverk, smärre ytskador

Klockor/Ur

Budhistorik (6 bud)
613056
700
612023
650
604033
600
603822
500
603819

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.