Terriner med lock Kina

167594

TERRINER med lock, 2 st, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i underglasyrblått med pagodmotiv, höjd 15, total längd med hänklar 20 cm
Proveniens: Den ena märkt "Waria Konst & Antikvitetshandel Göteborg"

Obetydliga glasybortfall

Orientaliskt, Porslin

Terriner med lock Kina

Budhistorik (23 bud)
611564
6 000
611557
5 800
611563
5 800
611557
5 600
611554
5 400

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.