Carl Johansson blyerts

167511

JOHANSSON, Carl (1863-1944), tillskrivna, 8 samramade skissboksblad med landskap med byggnader från bl.a. Långvik, Rosenlund, 2 signerade, blyerts, 57x47 cm, Proveniens: Konstnärens familj

Konst, Måleri

Carl Johansson blyerts

Budhistorik (5 bud)
606673
650
613140
600
606673
550
608535
500
606673

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.