Terrin med lock Kina

167506

TERRIN med lock, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med trädgårdsmotiv, lockets knopp i form av blombukett, locket med hål för ånga, med träställ, total höjd ca 27, bredd med hänklar 27 cm

Hänklar med lagningar, lock med nagg

Ändringar/tillägg
1700-tal

Orientaliskt, Porslin

Terrin med lock Kina

Budhistorik (11 bud)
611481
611480
2 800
611479
2 600
611478
2 400
611477

Slutpris SEK:
286 EUR, 322 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.