Gustaf Fjaestad karmstolar

167400

KARMSTOLAR, 1 par, Gustaf Fjaestad, Bröderna Eriksson, Arvika 1939, skulpterade ryggstöd, en med kottar och hjärtan, grönmålade med detaljer i rött, rosa och guld, sitsarna klädda i olika mönstrade tyger, en stämplad G.FJAESTAD ARVIKA SWEDEN samt märkt med blyertsEda Kyrka Br. E. 30 okt (?) 1939, höjd 106 cm

Lagningar, påmålade, omklädda

Gustaf Fjaestad karmstolar

Budhistorik (6 bud)
611368
3 800
606848
3 600
606848
602844
601828

Slutpris SEK:
3 800
383 EUR, 435 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.