Elna Steen-Hertel skulptur

167376

STEEN-HERTEL, Elna (1872-1949): Den danska skådespelerskan Clara Pontoppidan som Puck i "En midsommarnattsdröm", signerad och daterad E Steen-Hertel 1912, gjutarstämpel Aug E Jensen broncestöber Köbenhavn brunpatinerad brons, höjd 38 cm
PROVENIENS
Tor Hedberg

Konst, Skulptur

Elna Steen-Hertel skulptur

Budhistorik (13 bud)
609237
2 800
608160
2 600
608158
2 400
606894
602213

Slutpris SEK:
2 800
282 EUR, 320 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.