Fat Kina

167368

FAT, 2 st, porslin, Kina, 1700-talets första hälft, dekor i emaljfärger, diameter 33,5 resp. 36 cm

Nagg, sprickor, ett fat med lagningar

Ändringar/tillägg
1700-talets första hälft

Orientaliskt, Porslin

Fat Kina

Budhistorik (25 bud)
609228
5 600
609223
5 400
609211
5 200
609222
5 000
609211
4 800

Slutpris SEK:
5 600
536 EUR, 630 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.