Yrjö Edelmann olja

167364

EDELMANN, Yrjö (född 1941): Trompe-l'oeilkomposition med inslagna paket på hyllplan, signerad och daterad Y. Edelmann 1995, olja på duk, 49x50/59 cm

Något färgavskav längst ner till vänster

Konst, Måleri

Yrjö Edelmann olja

Budhistorik (12 bud)
611761
31 000
612504
30 000
611761
29 000
612501
28 000
611761
24 000

Slutpris SEK:
31 000
3 122 EUR, 3 546 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.