Salvador Dali Pamplemousse erotique

167363

DALI, Salvador (1904-1989): "Pamplemousse erotique" ur Flordali (Les Fruits) 1969/70, signerad Dali och numrerad XCVII/CL, färglitografi och torrnål med relieftryck på Auvergnepapper, bildyta 56,5x36,5 cm
Litteratur: Michler/Löpsinger 352

Budhistorik (6 bud)
612103
7 800
611021
7 600
611021
7 000
606868
6 000
602183
550

Slutpris SEK:
7 800
747 EUR, 878 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.