Salvador Dali Pecher penitent

167362

DALI, Salvador (1904-1989): "Pêcher pénitent" ur Flordali (Les Fruits) 1969/70, signerad Dali 1969 och numrerad XCIV/CL, färglitografi och torrnål med relieftryck på Auvergnepapper, bildyta 56,5x36,5 cm
Litteratur: Michler/Löpsinger 348

Salvador Dali Pecher penitent

Budhistorik (7 bud)
612320
8 200
612387
8 000
612320
7 800
611020
7 600
611020
7 000

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.