Anders Zorn Albert Engström

167355

ZORN, Anders (1860-1920): "Albert Engström", 1905, signerad i plåten Zorn mars 1905 samt blyertssignerad, etsning 20x15 cm
Litteratur: Asplund 188, Hjert&Hjert 126

Anders Zorn Albert Engström

Budhistorik (20 bud)
612482
8 200
606419
8 000
612473
7 800
606419
7 600
606418
7 400

Slutpris SEK:
8 200
786 EUR, 923 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.