Roland Svensson akvarell

167141

SVENSSON, Roland (1910-2003): "Porkala", signerad Roland S., utförd 1956, akvarell på papper, 41x28 cm

PROVENIENS: Konstnären Pelle Swedlunds familj

Konst, Måleri

Roland Svensson akvarell

Budhistorik (6 bud)
605330
7 000
603413
6 000
603412
5 200
602457
5 000
602453
3 200

Slutpris SEK:
7 000
676 EUR, 767 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.