Anders Zorn etsning

167118

ZORN Anders (1860-1920): Al, 1917, signerad Zorn, etsning, 17,8x11,9 cm, LITTERATUR: Asplund 277, Hjert & Hjert 282, ZG 277

Omfattande skador: flertal revor varav en i motivet övriga i marginaler, missfärgningar efter tapelagningar

Anders Zorn etsning

Budhistorik (15 bud)
607547
2 400
604831
607545
604831
1 900
606958
1 800

Slutpris SEK:
2 400
230 EUR, 270 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.