Värja

166886

VÄRJA, 1800-tal, för ämbetsman, klinga med etsad dekor, förgyllt fäste med kavelplattor av pärlemor, svart skinnbalja med två förgyllda och graverade beslag, längd 93 cm

Vapen/Medaljer

Värja

Budhistorik (22 bud)
604250
8 600
604889
8 400
604250
7 400
604888
7 200
604250
6 600

Slutpris SEK:
8 600
866 EUR, 984 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.