Byrå stockholmsarbete i rokoko

166794

BYRÅ, stockholmsarbete i rokoko, fanerad med alm, valnöt och amarant, höjd 80, 117x58 cm
Proveniens: Emil och Sigrid Winkler, Limhamn ägare till Svenska Bindgarns Fabriken AB

Renoverad och kompletterad, fanérskador

Budhistorik (11 bud)
604070
20 000
600330
19 500
604069
19 500
600330
19 000
603732
18 500

Slutpris SEK:
20 000
1 916 EUR, 2 250 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.