Kinesiskt fat 1700-tal

166792

FAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått, diameter 33,5 cm

Tillverkningsdefekter, brätteslagningar

Orientaliskt, Porslin

Kinesiskt fat  1700-tal

Budhistorik (4 bud)

603046
450
602963
602896
597880

Slutpris SEK:
450
43 EUR, 49 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.