Godfred Christensen oljemålning

166780

CHRISTENSEN, Godfred B.W. (Danmark, 1845-1928): Vid Tibern, monogramsignerad och daterad 1874, olja på duk, 30,5x43,5 cm; enligt påskrift på spännramen "Ponte Molle i bakgrunden, Genaro i Sabinerna och Leonessa i Abruzzerna"

Smärre färgbortfall

Konst, Måleri

Budhistorik (7 bud)
601834
6 400
601832
6 200
601831
5 800
601829
5 000
601792
4 400

Slutpris SEK:
6 400
613 EUR, 720 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.