Jingasa

166661

JINGASA, 1800-tal, Shingen, i lack, med mon-tecken i guld
PROVENIENS: Oskar Björcks samling

Lackskador

Vapen/Medaljer

Jingasa

Budhistorik (11 bud)
604891
3 600
602995
3 400
602445
1 700
601864
1 400
601863
1 300

Slutpris SEK:
3 600
345 EUR, 405 USD
Utropspris SEK:
3 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.