Sabel

166628

SABEL, schweizisk/österrikisk, 16/1700-tal, klinga med blodränna, mässingsfäste med en yttre parerplåt och tumring, längd 93 cm

Lagning

Vapen/Medaljer

Sabel

Budhistorik (5 bud)
604777
5 400
604776
5 200
602974
5 000
598276
4 800
595719
4 600

Slutpris SEK:
5 400
528 EUR, 617 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.