Ljuskrona 1900-talets början

166459

LJUSKRONA, 18-armad, 1900-talets början, behängd med olikslipade prismor, höjd 124, diameter 89 cm

En ljusarm med lagning, skador

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona 1900-talets början

Budhistorik (35 bud)
600826
11 500
600834
11 000
600826
10 500
600833
10 000
600826
9 800

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.