Oscar Hullgren olja på duk

166448

HULLGREN, Oscar (1869-1948): Kustlandskap med fästningsbyggnad, signerad och daterad Oscar Hullgren 1901, olja på duk, 106x139 cm
PROVENIENS: Staffan Jeanssons konstsamling, Kalmar
Säljes till förmån för Läkare Utan Gränser och Frälsningsarmén

Konst, Måleri

Oscar Hullgren olja på duk

Budhistorik (14 bud)
600733
600732
2 800
600730
2 600
600731
2 400
600730

Slutpris SEK:
302 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.