Matservisdelar i fajans Stone Coquerel et le Gros

166422

FRUKOSTSERVIS, ca 34 dlr, fajans, tryckt dekor av Stone Coquerel et le Gros Paris (1808-1818), bestående av; kaffekanna, mjölkkanna, 8 tallrikar, 12 assietter, skål, 10 kaffekoppar, såsskål

Bruksslitage, 2 kaffekoppar, kaffefat, assiette, 3 tallrikar med skador

Keramik/Porslin

Budhistorik (11 bud)
599655
600538
1 900
599655
1 700
598483
598482
1 400

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
3 400

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.