Kanoner

166409

KANONER, 1 par, 17/1800-tal, i järn, i lavetter, kaliber 40 mm, eldrörens längd 80 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift Sveaborg

Vapen/Medaljer

Kanoner

Budhistorik (24 bud)
603204
25 000
604809
25 000
603204
24 000
604805
23 000
603204
22 000

Slutpris SEK:
25 000
2 518 EUR, 2 860 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.