Lampe ā bouillotte Louis XVI

166288

LAMPE Ā BOUILLOTTE, Louis XVI, för tre ljus, delvis förgylld brons, målad bleckplåt, höj- och sänkbar ljushållare och skärm, kannelerad bas och ljushållare, höjd 69,5 cm

Lagningar, slitage, skärmen 1800-tal med senare bemålning

Belysning, Bordslampor

Lampe ā bouillotte Louis XVI

Budhistorik (4 bud)

592776
591697
591614
591451

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.