Golvur William Champ

166249

GOLVUR, 1700-tal, kinesiserande dekor, urtavla signerad William Champ, verksam under 1700-talets mitt i London, höjd 225 cm, pendel, två lod, nyckel och uppdragare finns

Ytskador, torrsprickor

Klockor/Ur, Möbler

Golvur William Champ

Budhistorik (9 bud)
591207
16 500
590144
15 500
590118
15 000
589842
8 000
589840

Slutpris SEK:
16 500
1 662 EUR, 1 888 USD
Utropspris SEK:
30 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.