Värmefat Kanton Kina

166244

VÄRMEFAT, mandarinporslin, Kina, 1800-tal, dekor i emaljfärger, total bredd 27 cm
Proveniens: Per Toftagers samling.

Baksidan med spricka längs hela kanten .

Orientaliskt, Porslin

Värmefat Kanton Kina

Budhistorik (3 bud)

602261
602099
600408

Slutpris SEK:
98 EUR, 114 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.