Pipkanna barock-typ tenn

166183

PIPKANNA med lock, barock-typ, märkt C.E.K. 1680, otydligt stämplad, tenn, sexkantig, höjd 26 cm

Bucklor, lagningar, smärre skador

Diverse, Allmoge

Pipkanna barock-typ tenn

Budhistorik (48 bud)
605624
8 400
605627
8 200
605624
8 000
605623
7 800
605623
7 200

Slutpris SEK:
8 400
846 EUR, 961 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.