Ljuskrona sengustaviansk stil

166173

LJUSKRONA, sengustaviansk-stil, Haga-typ, för 8 ljus, delvis förgylld mässingsstomme behängd med olikslipade prismor, höjd 90 cm

Elektrifierad, omarbetad, smärre skador

Belysning, Ljuskronor

Ljuskrona sengustaviansk stil

Budhistorik (9 bud)
601407
16 000
600075
14 000
600073
13 500
600071
13 000
595187
12 500

Slutpris SEK:
16 000
1 563 EUR, 1 829 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.