X:et blandteknik

166116

ERIXON, Sven X:et (1899-1970): Landskap, stämpelsignerad X:et, blandteknik, 16x23,5 cm
PROVENIENS: signaturen stämplad på Färg och Forms utställning "Ur X:ets skissböcker", 1978

Trasigt glas

Konst, Måleri

X:et blandteknik

Budhistorik (9 bud)
598286
700
598236
650
597948
600
596896
550
595549
500

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.