Skulptur brons

166065

ERIKSSON, Christian (1858-1935): Elof - stående liten gosse, signerad och daterad Chr. Eriksson Arcueil 1901, gjutarmärkt Hugo Elmqvist, brunpatinerad brons, höjd 19,5 cm

Konst, Skulptur

Skulptur brons

Budhistorik (14 bud)
596092
10 500
595959
10 000
596091
9 800
595959
9 600
595894
6 200

Slutpris SEK:
10 500
1 026 EUR, 1 200 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.