Karl Örbo oljemålning

166058

ÖRBO, Karl (1890-1958): "Den röda båten - Motiv från Bydalssjön, Jämtland", signerad och daterad Örbo -40, olja på duk, 50x55 cm
PROVENIENS: Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm

Konst, Måleri

Karl Örbo oljemålning

Budhistorik (7 bud)
597019
750
590510
700
590510
500
597018
450
590510

Slutpris SEK:
750
73 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.