Skålfat i porslin Kina

166053

SKÅLFAT, porslin, Kina, 1900-tal, dekor i emaljfärger av bl a fladdermöss, diameter 24 cm

Kannan med smärre nagg, skålen med smärre tillverkningsdefekter

Orientaliskt, Porslin

Skålfat i porslin Kina

Budhistorik (28 bud)
595418
3 400
593622
3 200
595417
3 200
593622
595416
2 800

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.