Lars Hillersberg Kapitalisten astronauten horan..

166021

HILLERSBERG, Lars (1937-2005): Kapitalisten, astronatuen, horan och negern,
signerad Lasse Hillersberg och Hillersberg på två av delarna, objekt i nio delar, blandteknik, yttersta totalmått ca 280x160 cm

PROVENIENS: Konstnärens familj

Skador, slitage

Ändringar/tillägg
Visas på begäran

Konst, Måleri

Budhistorik (5 bud)
611953
6 200
611948
6 000
611946
5 200
605110
602280
2 800

Slutpris SEK:
6 200
606 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.