Värja

165979

VÄRJA, svensk, ämbetsman, tidigt 1800-tal, förgyllt mässingsfäste med lilla riksvapnet, kavelplattor av pärlemor

Vapen/Medaljer

Värja

Budhistorik (8 bud)
604134
3 400
604068
2 800
604049
2 600
602983
1 800
602982
1 600

Slutpris SEK:
3 400
342 EUR, 389 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.