Klot renässansstil 1800-tal

165942

KLOT, renässansstil, 1800-tal, skulpterat ben, med utvändig ornamentik av stjärnor och akantus, delbar med invändig dekor av antikiserande figurscen med Scaevola inför Porsenna, 6x5,5 cm

Smärre skador

Diverse

Klot renässansstil 1800-tal

Budhistorik (16 bud)
591494
2 600
593187
2 400
591494
593164
591494
1 600

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.