Byrå Directoire Danmark/Nordtyskland

165940

BYRÅ, Directoire, Danmark/Nordtyskland, fanerad med mahogny, nyckelbössningar och beslag i mässing, övre sargen med tandsnitt, insvängda hörn med pelare krönt av korintiska kapitäl, övre lådan samt fötter med räfflad dekor, höjd 85, 79x48 cm

Smärre lagningar, kompletteringar

Budhistorik (34 bud)
599779
12 000
599777
11 500
599778
11 500
599777
11 000
599775
10 500

Slutpris SEK:
12 000
1 208 EUR, 1 373 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.