Old Masters: J.I. van Ruisdaels efterföljare

165937

JACOB ISAAKSZ. VAN RUISDAEL (hans efterföljare, holländsk skola, omkring 1650):
Landskap, bär spår av signatur, olja på pannå, 49x70 cm;
PROVENIENS: Gösta Stenmans samling, inventarienr 821
Tore Anderssons samling, Stockholm

Torrsprickor, retuscheringar

Ändringar/tillägg
Follower of. Dutch school. Bears traces of signature. Oil on panel.

Konst, Måleri

Budhistorik (22 bud)
595399
12 500
595410
12 500
595399
12 000
595404
11 500
595399
11 000

Slutpris SEK:
12 500
1 221 EUR, 1 429 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.