Victor Forssell oljemålning

165936

FORSSELL, Victor (1846-1931): Kvinna på stig, signerad Forssell och otydligt daterad, olja på duk, 53x90 cm
PROVENIENS: Bukowski Auktioner, hösten 1983, auktion 423, katalognr 43
Tore Anderssons samling, Stockholm

Konst, Måleri

Victor Forssell oljemålning

Budhistorik (13 bud)
595375
6 200
595373
6 000
595374
6 000
595373
5 800
595359
5 600

Slutpris SEK:
6 200
606 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.