Tallrikar i porslin Meissen

165910

TALLRIKAR, 3 st, porslin, Meissen, polykroma dekor av blommor och insekter, diameter 23-25 cm

Tallriken med fantasidjur med omfattande lagningar, de övriga två med smärre nagg och nötning på gulddekoren

Keramik/Porslin

Tallrikar i porslin Meissen

Budhistorik (13 bud)
599701
3 200
599699
599696
2 800
599694
2 600
599691
2 400

Slutpris SEK:
3 200
322 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.